Stumdomi priešgaisriniai vartai yra skirti sandėlių, pramoninių pastatų ar kitų patalpų apsaugai nuo gaisro židinio. Gaisro atveju, suveikus priešgaisrinei signalizacijai, vartai automatiškai užsidaro. Tai suteikia papildomo laiko žmonių evakuacijai bei gelbėjimo tarnyboms atvykti į nelaimės vietą. Priešgaisrinių vartų pagalba taip pat atskiriamos patalpos ir užtveriamas kelias ugniai ir dūmams sklisti į kitas patalpas bei padaryti daugiau žalos.

Standartinėje komplektacijoje priešgaisriniai vartai yra su atsvaro sistema, kuri uždaro vartus dėl gravitacinės jėgos. Atvertoje padėtyje vartus laiko elektromagnetinis laikiklis, prijungtas prie centrinės priešgaisrinės sistemos. Atsiradus gaisro grėsmei, ši sistema reaguoja ir atleidžia elektromagnetinį vartų laikiklį. Atsileidus laikikliui, atsvaras nusileidžia ir vartų sąvara uždaro praėjimą tarp ugnies zonų. Vartai taip pat gali būti atidaromi mechaniškai arba automatiškai, elektromechaninės pavaros pagalba. Galima naudoti 24 V nuolatinės srovės pavarą. Tokiu atveju durys yra be atsvaros, uždaromos ir atidaromos pavaros pagalba.

• Vartų korpusas (standartinis) gaminamas iš 0.5–0.7 mm storio galvanizuoto plieno lakšto ir dažomas trimis pagrindinėmis spalvomis pagal RAL: 7035, 9002.
• Vartų sąvaros gaminamos iš vertikalių 60 mm (EI60) arba 100 mm (EI120) storio plokščių, kurių didžiausias plotis 1200 mm, o aukštis atitinka durų aukštį;
• Kiekvienos vartų sąvaros plokštė pagaminta iš modifikuotos ugniai atsparios mineralinės vatos (A1 klasė pagal standartą PN-EN 13501-2+A1:2010), viduje armuota 8 mm skersmens plieniniais strypais (patentuotas dizainas, Europos patento Nr. W 02/079600A1);
• Vartų bėgis gaminamas iš galvanizuoto lakštinio plieno, o jo uždengimas nudažomas durų sąvaros spalva;
• Papildomai sutvirtintas vartų profilis;
• Vartai montuojami į vertikalią durų sąvaros dalį;
• Sklandų vartų atidarymą ir užsidarymą gaisro metu garantuoja stabili atsvaro (ang. - counterweight) sistema.

Dėl detalesnės informacijos susisiekite tel. +370 616 51355